Untitled Document
     
 
     
 
   
   
   
 
 
 
 
ACNE-DERM, 200 mg/g, krem

Spis treści:

Skład
Wskazania
Dawkowanie i sposób podawania
Przeciwwskazania
Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania
Interakcje z innymi lekami i inne rodzaje interakcji
Podmiot odpowiedzialnySkład
1 g kremu zawiera 200 mg kwasu azelainowego (Acidum azelaicum).

Wskazania do stosowania

Dawkowanie i sposób podawania
Preparat jest przeznaczony do stosowania na skórę.
Preparat ACNE-DERM w postaci kremu stosuje się dwa razy na dobę (rano i wieczorem) nakładając cienką warstwę preparatu na umyte i dokładnie osuszone, chorobowo zmienione miejsca na skórze. Wskazane jest lekkie wcieranie kremu. Po nałożeniu preparatu należy dokładnie umyć ręce. Pacjenci ze skórą wrażliwą przez pierwszy tydzień leczenia powinni stosować preparat raz na dobę wieczorem.
W przypadku znacznego podrażnienia skóry, należy zmniejszyć ilość nakładanego preparatu lub stosować go raz na dobę, do czasu ustąpienia objawów podrażnienia. Jeżeli to konieczne, należy przerwać leczenie na kilka dni.
W przypadku zmian trądzikowych na klatce piersiowej i plecach nie należy stosować więcej niż 10 g preparatu na dobę.
Preparat należy stosować przynajmniej przez 4 tygodnie. W celu uzyskania trwałej poprawy, preparat powinien być stosowany przez kilka miesięcy. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 6 miesięcy.
W leczeniu przebarwień skóry, należy stosować jednocześnie kremy z filtrami UVA i UVB, ponieważ promieniowanie słoneczne może nasilać zmiany chorobowe i powodować ponowną pigmentację skóry.
W przypadku pominięcia dawki, należy zastosować preparat tak szybko, jak jest to możliwe. Jeżeli zbliża się pora zastosowania następnej dawki preparatu, należy pominąć zapomnianą dawkę i zastosować następną według schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
W przypadku równoczesnego stosowania innych preparatów na skórę, zaleca się ich nanoszenie pomiędzy kolejnymi aplikacjami preparatu ACNE-DERM.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na kwas azelainowy lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania
Należy chronić oczy, usta, błony śluzowe przed kontaktem z preparatem. Jeśli nastąpi przypadkowy kontakt preparatu z tymi miejscami, należy przemyć je dużą ilością wody. Jeżeli pomimo przemycia pojawi się podrażnienie, należy zastosować leczenie objawowe.
W leczeniu trądziku u osób o ciemnej karnacji, ze względu na właściwości wybielające preparatu, należy szczególnie wnikliwie obserwować skórę w miejscu jego stosowania. Należy unikać czynników drażniących skórę, np. mycia twarzy twardą, chlorowaną wodą, używania mydeł zapachowych.
Należy chronić skórę przed mrozem i wiatrem.
Typ naskórkowy przebarwień i typ mieszany naskórkowo-skórny łatwo poddają się leczeniu, natomiast postać skórna przebarwień jest oporna na leczenie preparatem. Dla diagnostycznego zróżnicowania typów przebarwień polecane jest zastosowanie lampy Wood'a.
Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, preparat może powodować podrażnienie skóry.
Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego, preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).


Interakcje z innymi lekami i inne rodzaje interakcji
Nie stwierdzono występowania interakcji pomiędzy substancją czynną i substancjami pomocniczymi oraz innymi preparatami stosowanymi miejscowo na skórę.

Podmiot odpowiedzialny
Zakłady Farmaceutyczne "UNIA" Spółdzielnia Pracy
ul. Chłodna 56/60
00-872 Warszawa
www.uniapharm.pl

Lek OTCPrzed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie użyty zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

06.2009


 
 
 
 
 
 
    www.greytree.pl